Perma ráj

Blog

Nechceme tu bydle izolovaně a za kamarády dojíždět do Prahy. Proto se snažíme socializovat! Už tu rozhodně máme vybudované fajn vztahy :-). Trochu jsem napsala, ale musím vám toho sdělit víc! Časem!

Lidé

Domškoláctví je jedno z témat, o které se nyní zajímám a protože na Sedlčansku nejsem sama, tak jsem se rozhodla uspořádat debatu s mojí kamarádkou Danou Pražákovou, která patří mezi první, kdo doma děti vzdělávala. A jak to vypadalo? To se můžete dočíst níže.

23. května 2024

já,

Když jste na vozíku nez slova “ne” z vás nic nezbude. Většina lidí má totiž tendenci dělat všechno za vás. Jasné a rozhodné “NE” je cesta, jak se z toho dostat. Z dětství si pamatuju, jak třeba vychovatelka na táboře neustále srovnávala u televize jedno dítě, i když to jí říkalo, že už se mu sedí dobře. Ona stále kolem něj dávala polštáře, přendavala je až do té doby...

23. května 2024

Skupina

Dnes budu psát o tom, jak jsme s manželem uspořádali “Sousedskou výměnu sazenic”. Byla to parádní akce, kterou rozhodně doporučuju uspořádat všude tam, kde zahradničení trochu funguje. Nakonec nejde ani o to, že si s někým vyměníte rostliny, ale hlavně o vřelý pocit z toho být s lidmi.

16. května 2024

Pozvánka

Přijďte k nám do Perma ráje 11.5. od 14:00 vyměnit nějaké výpěstky nebo jen tak poklábosit!

Pozvánka

Přijďte k nám do Perma ráje 11.5. od 14:00 vyměnit nějaké výpěstky nebo jen tak poklábosit!

Lidé

“Je nás víc, než si všichni myslíme” Jsem napsala v předchozím blogu “Hostětín, místo plné lidí odhodlaných zvrátit klimatickou krizi. Stačí se jen připojit” a myslela jsem tím lidi, kteří něco dělají pro své okolí a pro Zemi. No a to se mi potvrdilo.

2. září 2023

Yvonna,

Když jsem se dozvěděla, že v Hostětíně se pořádá klimatická akademie, neváhala jsem a rovnou jsem se přihlásila. Hostětín je malá vesnice s velkým ekocentrem Veronika. Vše je bezbariérové. Byla jsem nadšená. Ale nakonec to bylo ještě lepší, než jsem čekala :-).

30. srpna 2023

pozvánka

Sotva jsme se zabydleli a už pořádáme letní kino. Budeme promítat film "Lokální planeta", který nejen nastiňuje cestu z klimatické krize, ale také dobrý život pro nás všechny. Za inspiraci na tuto akci děkuji Tomášovi Hajzlerovi a jeho poslední zprávě ze života.

14. srpna 2023