Perma ráj

O nás

Žili jsme léta v Praze, ale chyběla nám příroda. Začali jsme hledat zahradu a četli o permakultuře. To nás přivedlo na Sedlčansko. Už máme za sebou kus cesty, o které si můžete přečíst na našem blogu. Je tam, jak jsme plánovali, o naší první stavbě v životě (byla jí kadibudka :-). A pozor! Bezbariérová!), o budování zázemí a nakonec samotného domu.

rodina

A to jsme my: Kamil, Karolína a malý Saša.

novostavba

A tady už od června 2023 bydlíme! Ještě je na domě hodně práce, ale všem se nám tu líbí.

Perma ráj v médiích

V pořadu Klíč od minuty 3:30 je reportáž o nás a pak i o Perma ráji.

Moje přednáška na permakulturní konferenci O permakultuře v nás.

Můžete mě slyšet ve: Studio Porucha: O životě lidí s "jinakostí".

Podcast Žít udržitelně o tom, Jak se žije v Perma ráji.

Časopisu Můžeš jsme řekli: Nezbláznili jsme se.

V časopisu Klíč k soběstačnosti (16) - Přiměřené technologie, článek: Použití konopí na stavbách (dostupné pouze v tištěné formě)

Naše Zahrada

žížala v zemině hmyz na máčce hrdlička na větvi kmen stromu budka v kmeni stromu budka v kmeni stromu, kam vlétá špaček práci v trávě čmělák letí ke květu vratič vysoký bodlák jako dominanta zahrady čmělák na indiánské růži letní posečená zahrada s kupkou sena mladá třešeň příbytek - letní kuchyň rajčatový záhon dýně a cukety v košíku šídlo na kameni včelka samotářka motýl na rozkvetlé mátě larva šídla na rákosí sršní hnízdo jezírko ze staré vany motýl na mátě II šídlo na rákosí II motýl žába ve dlani motýl v trávě zbytky z opuštěného čmeláčího hnízda motýl nad jezírkem zasněžená zahrada